Слідкуйте за новинами:
регіональний фонд благочестя

Діяльність УПА

Діяльність УПА

Діяльність УПА носила антипольський, антирадянський і антинемецький характер. У 1943-1945 загони УПА діяли проти радянських партизанів, загонів польського підпілля Армії Людової та армії Крайови, проти німецьких військ (напади на поліцейські ділянки, склади зі зброєю, тилові частини, обози, вбивства військовослужбовців), Червоної (1943-46) і Радянської Армії (1946-56). У 1943-1945 роках підрозділи УПА були активні в українсько-польському етнічному конфлікті, зокрема, ними була організована Волинська різанина масове знищення етнічно польського цивільного населення, що проживало на Волині.

З відновленням радянської влади на території України, УПА стала діяти проти військовослужбовців Червоної Армії, внутрішніх і прикордонних військ НКВС СРСР, співробітників правоохоронних органів і служб безпеки, радянських і партійних працівників, колгоспних активістів, представників інтелігенції, які приїхали «зі сходу», осіб з числа місцевого цивільного населення і структур ОУН(б), запідозрених у підтримці або лояльності радянської влади. Боротьба УПА проти Червоної Армії та підпільно-диверсійна діяльність у повоєнний час призвели до того, що поняття «упівці» та «бандерівці» стали символізувати агресивний націоналізм.

З середини 1946 року УПА пробувала налагодити співпрацю з французькими, британськими та американськими спецслужбами. C 1948 року отримувала підтримку від ЦРУ і МІ-6 в рамках операції «Аеродинамік». Формально діяльність штабів і підрозділів була припинена 3 вересня 1949 року, але окремі повстанські загони діяли аж до середини 1950-х років.

На сьогоднішній день проблема ОУН-УПА відноситься до дискусійних тем українського суспільства, точка зору протягом років незалежності коливається між позитивним (борці за незалежність, Герої України) і негативним (німецькі колабораціоністи, зрадники України). Їх оцінка часто спирається на пропагандистські штампи обох сторін. Питання про офіційне визнання УПА воюючою стороною у Другій світовій війні досі залишається не до кінця вирішеним.

 • 543 осіб

  вже зробили свій внесок
 • 172 981 грн

  усього потрібно 270 525 грн
 • 64% зiбрано

 • або скористайтесь реквізитами
 • Проект організовано

  Миколаївський обласний благодійний фонд “РЕГІОНАЛЬНИЙ ФОНД БЛАГОЧЕСТЯ”

  Свідоцтво про державну реєстрацію благодійної організації №233 від 24.09.08

  Телефон координатора: 063 6183626
x Закрити
Роздрукувати